Zpět

Nová soutěž chce dostat děti do přírody


Většina z nás už dnes ví, že děti tráví málo času venku. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu “České děti venku”, který provedla Nadace Proměny Karla Komárka. Přispět ke změně se rozhodla  MEA - Malá Energetická Akademie, populárně-naučná soutěž pro týmy i jednotlivce ve věku 6 - 15 let.


Nový ročník MEA si klade za cíl prostřednictvím zábavných aktivit a úkolů co nejvíce přiblížit děti k přírodě a aktivnímu životnímu stylu. Soutěž je celoroční a jednotlivé týmy za splnění zadaných úkolů získávají body, které potom ti nejlepší promění v hodnotné ceny. Vyhodnocení probíhá v etapách a jednotlivé týmy se tak do soutěže mohou zapojovat průběžně.


Zájem dětí soutěžit a trávit čas v přírodě dokazují statistiky loňského ročníku, kdy se MEA zúčastnilo 1200 aktivních hráčů. Celkem na ně čekalo 7 disciplín s desítkami pestrých úkolů. Mezi nejoblíbenější patřilo luštění šifer, geocaching nebo videokvízy. Letos se soutěž rozrostla o další dvě disciplíny včetně Superúkolu a vytvoření funkčního projektu pro mezinárodní soutěž Ekologický oskar.


Soutěž pořádá energetická společnost E.ON v rámci své společenské odpovědnosti. „Součástí úkolů, za které jednotlivé týmy získávají body, jsou i ryze dobročinné projekty, jako je stavění ptačích krmítek nebo úklid lesa. Chceme tak mladé lidi naučit odpovědnosti k přírodě a svému okolí,” uvedl Vladimír Vácha, mluvčí společnosti E.ON.