Novinky

2017.09.04 - Nový školní rok

Dnes nastal dlouho očekávaný den. Pondělí, a navíc začátek školy obvykle nebývá nejšťastnější den v roce. Držíme všem školákům palce - ať vše zvládáte levou zadní odnesete si z dalšího školního roku spoustu nových vědomostí, zážitků a kamarádství! Držíme pěsti!

13.6.2017 - INTERMEZZO JEDE

Jak jsme psali, tak jsme udělali. Po přihlášení si můžete do sytosti lámat hlavu nad kompletně všemi Šiframi a Videokvízy z obou ročníků :-) Máte na to celé prázdniny. Vy, co jste soutěžili přes rok, můžete použít aktuální přihlašovací údaje - týmy smažeme=převedeme až do nového Ročníku. Držíme palce :)

7.6.2017 - Chystáme Intermezzo

Jak jsme slibovali, druhý ročník MEA sice úspěšně skončil, ale také teď přeléváme týmy a staronové úkoly do volné, zcela nové Etapy, která se jmenuje INTERMEZZO. Pojede místo klasického Warmupu až do konce prázdnin, a v rámci ní si budete moci vyzkoušet ještě ve starých týmech třeba šifry z Podzimní Etapy (odemkneme totiž všechny šifry a videokvízy z obou ročníků ze všech kategorií!). Těšíte se? Těšte se :)

22.5.2017 - Konec Jarní Etapy

Dnešním dnem skončila Jarní Etapa a celý letošní ročník. Ale nezoufejte! Od září začínáme nanovo. Přihlásit se můžete hned teď, protože nezahálíme ani o prázdninách, kdy na vás čeká WARM-UP, abyste se před začátkem nového ročníku rozehřáli. Nevíte co od soutěže očekávat? Přijeďte se podívat na Dětský den Alternátoru v Třebíči tuto sobotu 27.května, kde budeme vyhlašovat finalisty soutěže, a kde také můžete vyzkoušet spoustu atrakcí a užít si s kamarády plno zábavy!

09.05.2017 - Odevzdání některých úkolů

Pozor pozor! Kvapem se blíží odevzdání velkých jarních úkolů, konkrétně Dobročinné akce, Etapového úkolu a Superúkolu! Odevzdávat můžete už jenom několik dní, konkrétně do neděle 14.května, na minutu přesně do 23:59.

18.04.2017 - Připoj se k nám!

Etapa se nám pomalu ale jistě blíží ke konci, to ale není žádný důvod proč nezačít soutěžit ještě teď! Připoj se k nám sám za sebe, nebo s týmem kamarádů a můžeš vyhrát bezva ceny podle svého výběru!

24.03.2017 - Jaro už je tu

Jaro už je tu a s ním i zajímavé úkoly, které jsou tomuto ročnímu období šité přímo na míru. Přidej se k nám a mrkni, co zajímavého na tebe nebo tvůj tým čeká. Registrace stále běží a nikdy není pozdě se zapojit!

15.03.2017 - Jarní Etapa v plném proudu

Jarní Etapa už je v plném proudu a potrvá až do 14.května! Každý tým má na začátku Etapy čistý bodový štít, proto může být výhercem kdokoliv. Tak neváhejte a přidejte se k nám!

6.3.2017 - Jarní Etapa startuje

Zahájili jsme novou, poslední Etapu tohoto ročníku soutěže. Připravili jsme Vám spoustu aktivit, které můžete plnit dle libosti a ucházet se tak o Etapové, ale klidně i Finálové vítězství! Co proto musíte udělat? Přihlásit se a získat co nejvíce bodů. Jednoduché, že? :-) V některých kategoriích je konkurence nebývale silná, v některých však jsou naopak šance na výhru mnohem vyšší. Zkuste štěstí a přihlaste. Lepší možnost do konce ročníku už nebude :-)

1.3.2017 - Zimní Etapa skončila

Dnes je 1. březen, a to znamená, že Zimní etapa právě skončila. Do konce týdne budeme ladit zadání a info na Jaro, ale můžete se těšit na várku dalších super aktivit. A že nevíte, jaké to jsou? Stačí se přihlásit a přidat se k tisícovce soutěžících, kteří už hrají a vyhrávají spoustu super cen. Startujeme v pondělí 6. března. Za pokus nic nedáte :)

21.2.2017 - Brzy začne jarní Etapa

Do posledního únorového dne zbývá přesně týden. Co to znamená? Více věcí. Jarní prázdniny se přesunou zase do jiného kraje. Skončí nejkratší měsíc v roce. A možná začne i sílit pole, i když sníh už ze spousty míst vymizel. Hlavně se ale blíží vyhodnocení Zimní a zahájení Jarní Etapy. Těšte se, co jsme si na vás tentokrát připravili :-) A třeba uvidíte i to, co si zimní výherci vyberou za ceny.

15.2.2017 - Půlměsíc do konce Etapy

Venku začíná sluníčko nabírat na síle a tak trochu se zdá, že Zima se chystá k ústupu. Taky MEA a její Zimní Etapa se chýlí ke zdárnému konci, zbývají dva týdny do závěrečné Jarní Etapy, která vypukne na začátku března. Těšíte se? Váháte, jestli to zkusit? Není nač čekat, všichni začínají opět od nuly a šanci na Etapovou výhru mají úplně všichni stejnou :-) Přihlašte se a ukažte, co ve vás je!

6.2.2017 - A je po prázdninách...

Vítáme Vás v novém týdnu. Užili jste si prázdniny? Prožili jste prodloužený víkend někde venku, nebo jste si užívali sladké nicnedělání v teple domova? Ať tak či tak, překlopili jsme se do závěrečného měsíce Zimní etapy a sníh už místy pomalu taje. Seberte síly a pojďte se vrhnout do soutěžení :-) S MEA se rozhodně nudit nebudete! http://soutezmea.cz/registrace

25.1.2017 - Držíme palce v pololetí

Blíží se konec ledna a to pro všechny žáky školou povinné znamená pololetní zkoušení, písemky a další veselosti. Protože jsme taky byli žáci, držíme všem palce, ať všechno dobře dopadne a donesete si domů pěkné vysvědčení - alespoň v těch předmětech, které vás baví a ke kterým máte blízko. Krom toho do konce Zimní Etapy zbývá něco přes měsíc, aktivit na výběr je spousta třeba včetně stavby iglú, takže neváhejte a přihlašte se do soutěže. Je to super zábava :-)

11.1.2017 - Zimní etapa v plném proudu

Je dávno po Vánocích, ale Zimní Etapa je i navzdory počasí v plném proudu. Čekají na vás nové úkoly, rébusy a výzvy, které můžete plnit i před pololetními písemkami. Vřele vítáme nové soutěžící!

2.1.2017 - Nový rok

Rok 2017 je zde a i když děti a mládež školou povinná má ještě aspoň dnes milosrdně prázdniny, pracujícím se tato vymoženost vyhnula. Dobrá zpráva pro vás, protože už jsme začali pracovat na dalších novinkách v Zimní Etapě, chystáme bonusovou várku šifer, a hodnotíme odevzdané úkoly. Zkrátka nezahálíme, aby vás MEA bavila a aby nabízela pestré množství aktivit. Děkujeme za přízeň a držíme palce všem soutěžícím. Vyhrát v MEA může totiž úplně každý :)

26.12.2016 - PF 2017

Vánoční prázdniny jsou v plném proudu a i když vychází letos na krátké období, přejeme, ať si je parádně užíváte a doufáme, že jste pod stromkem nalezli to, co jste si přáli. Vše dobré do Nového roku přeji organizátoři MEA!

13.12.2016 - Chybné maily při registraci

Do soutěže se hlásí noví soutěžící, a z toho máme radost. Z čeho však už radost tolik nemáme, že při registraci vkládáte fiktivní emaily. Píšeme to všude, a stejně tam vkládáte něco neexistujícího. Jak by řekl klasik "ale je to marný, je to marný.. je to marný". Proč to vadí? Přihlášený tým musíme aktivovat, protože chceme mít jistotu, že jste skuteční soutěžící a ne např. robot. Proto na zadaný mail dojde automatická odpověď s minidotazníkem (3 otázky) a teprve poté, co nám na ně odpovíte, tým aktivujeme. Když zadáte špatný mail, dotazník vám prostě nedojde a my vám nemáme jak říct, že takto to nefunguje.. Klidně si založte nový email jen pro účely soutěže - ale musí být funkční, pokud chcete soutěžit. Díky za pochopení.

8.12.2016 - Pokračujeme Zimní Etapou

Podzimní Etapa je definitivně uzavřena a vyhodnocena. Všech 18 výherců si vybírá nebo již vybralo odměny dle hodnoty, kterou získali. Dalším 15 soutěžícím, kteří často zůstali takřka o vlásek pod bodovanými příčkami, chystáme alespoň symbolické ceny útěchy. A pak tu jsou 3 odvážlivci, kteří za úspěšné absolvování jinak nebodované Podzimní výzvy (přespání venku + vyfocení západu a východu slunce) dostanou také symbolickou odměnu. Chcete být mezi dalšími výherci? Zimní Etapa právě začala a s ní přichází spousta zábavných a pestrých aktivit. Limit Etapy je do 28.2.2017, takže máte spoustu času na přihlášení i tvorby všech aktivit. Přihlásit se můžete na stránce Registrace.

1.12.2016 - Konec Podzimní etapy

Třikrát hurá! Podzimní Etapa byla ukončena dnes v noci (ok, tak včera ve 23:59). V tuto chvíli je zaregistrovano zhruba 700 soutěžících, rozdělených do 100 týmů, které odevzdaly 931 bodů, za které jsme udělili neskutečných 28015 bodů. V tuto chvíli běží krátký úsek několika dní, během kterých zveřejníme konečně vyhodnocení Etapy a určíme 18 vítězů, kteří si vyberou výhry dle svého vlastního výběru v hodnotě přes 100 000 Kč! Chcete být mezi nimi? Snadná pomoc. Od Zimní Etapy začíná každý tým zase s nula body, takže i když se přihlásíte až v Zimě, šance na výhru máte stejně vysoké. Je to jen na Vás. Přihlásit se můžete na stránce REGISTRACE - viz panel nahoře na stránce.

25.11.2016

Zbývá několik dní do konce Etapy, kdy si 18 výherců vybere ceny v hodnotě přes 100 000 Kč! Chcete být na jaře mezi nimi a udělat si opožděné Vánoce? Nic vám nebrání.. Přihlašte se, vyberte si ze spousty různých aktivit a třeba budete mezi nejlepšími. Od prosince zase všichni začínají od nuly.

15.11.2016 - Blíží se Zimní Etapa

Zbývá 15 dní do konce první ostré Etapy tohoto ročníku. Soutěžící na prvních příčkách si patrně už vybírají ceny, odesílají se finální úkoly a vše spěje do malého finále. Co je důležité, tak od 1.12 se všechny body vynulují, nastane Zimní Etapa a začíná se na novo - všichni mají opět stejnou šanci na výhru. Zkuste štěstí a přihlaste se do soutěže, klidně už nyní - alespoň budete vědět, jak může vypadat zadání úkolů :)

03.11.2016 - Poslední měsíc první etapy! Stále možnost se zapojit do soutěže!

Před několika dny začal poslední soutěžní měsíc podzimní etapy. Zatím soutěží přes 500 lidí v mnoha týmech, ať už ve větších skupinkách nebo jako jednotlivci. Šance na výhru jsou vysoké a také tým, který se zaregistruje až nyní, má šanci vyhrát. Úkoly jsou zajímavé a velmi různorodé, proto neváhejte a pojďte se přidat!

21.10.2016 - Registrace opravena

Hurá hurá. Registrace se zdá býti opravena. Chyba byla v některé z vazeb systému, testovali jsme to a vše by mělo být funkční. Pokud odešlete registraci, musí se Vám otevřít potvrzovací stránka s textem, že "REGISTRACE PROBĚHLA ÚSPĚŠNĚ". Pokud se taková stránka nezobrazí, stala se někde chyba. V tom případě nám prosím napište na mea@kpa.cz a vyřešíme to individuálně.

20.10.2016 - Chyba registrace

POZOR POZOR! Dnes jsme zjistili, že patrně od 13.10 nefunguje správně registrační formulář. Pokud jste se registrovali, ale nedorazil Vám potvrzovací mail, napište nám prosím na mea@kpa.cz - jakmile bude registrace opravena, napíšeme zprávu na stránky na Váš mail. V tuto chvíli hledáme, kde se stala chyba. V tuto chvíli se neregistrujte a počkejte prosím, až to opravíme. Děkujeme za pochopení. Orgové MEA.

13.10.2016 - Polovina Pozdimní Etapy

Blížíme se k polovině října a tím i k polovině první ostré Etapy, což je ten správný čas k přihlášení se do soutěže. Připravili jsme spoustu zajímavých úkolů, mezi kterými si určitě najdete to, co vás baví. Nikdo ještě nezískal tolik bodů, aby ho nešlo předběhnout, takže stále má šanci na výhru Etapy úplně každý. Využijte toho a pusťte se do toho, vyhrát můžete cokoli :-)

04.10.2016 - Vydali jsme tiskovou zprávu

Většina z nás už dnes ví, že děti tráví málo času venku. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu “České děti venku”, který provedla Nadace Proměny Karla Komárka. Přispět ke změně se rozhodla MEA - Malá Energetická Akademie, populárně-naučná soutěž pro týmy i jednotlivce ve věku 6 - 15 let. Více se dovíte při rozkliknutí nadpisu této novinky :-)

23.9.2016 - Skutečně "Podzimní" Etapa

Dnes je 23.9.2016, což je den, kdy jsme se dříve učili, že začíná Podzim. Sice se to letos nějak posunulo už na 22.9, ale zkrátka to znamená, že třetí roční období je nezadržitelně tu, stromy se začínají zbarvovat a roste i počet soutěžících v MEA, což nás nesmírně těší. Vy jste se ještě nepřihlásili? Tak to honem napravte, vytvořte s kamarády tým a začněte soutěžit. Můžete vyhrát v podstatě cokoli si vyberete a hlavně zažijete spoustu srandy :-)

7.9.2016 - Vítejte v MEA

Dnešním dnem můžeme oficiálně spustit první ostrou soutěžní etapu - PODZIM. Web je upgradován, všechny zadání úkolů vložena a vše by mělo fungovat, takže je ten pravý čas se přihlásit do soutěže a zkusit štěstí. Úkolů je spousta, každý si vybere, co jej baví. A výhry? Mají hodnotu dva až dvanáct tisíc, vyhrává 18 týmů a vyberete si, co chcete vyhrát. Tak hurá do toho!

6.9.2016 - Vítězové WarmUPu

WarmUP je vyhodnocen, drobné výhry zabaleny. Ocenili jsme nejlepší týmy, které získaly 30 a 31 bodů, to znamená maximální možný počet (shodou okolností jde o 10 týmů). Jsou to tito soutěžící: Švec, Fotbalista, ŠIKULOVÉ, Mechanik, mam-to!, Bizoni, Aligátor, Xˇandovci, kuba68 a Karol. Alespoň slovně oceňujeme ale i ty, kteří se umístili těsně pod čarou a držíme palce, aby to třeba příště vyšlo ještě lépe. Postupně přeléváme obsah na nový web, již dnes bychom jej měli převést, tak se nedivte, pokud stávající web chvíli nepojede.

5.9.2016 - WarmUP => Podzimní etapa

Včera ve 23:59 jsme uzavřeli první přípravnou etapu - WarmUP. To znamená, že nastává čas krátkého počítání, vyhodnocování. Co je ještě důležitější, tak postupně budeme přelévat data do nové verze webu, který poběží na stejné adrese jako doposud - www.soutezmea.cz. Na novém webu také uvidíte nová zadání do Podzimní Etapy. Mějte prosím strpení, nasazení webu vždy doprovází drobné "dětské nemoci", takže pokud narazíte na chybu, nebojte se nám ozvat na mea@kpa.cz.

1.9.2016 - Začal školní rok

Zdravíme všechny školáky a držíme palce, ať vám jde škola pěkně od ruky, bez zbytečných starostí a ať vás učení se baví. Zní to možná divně, ale člověk je tvor baví a při správném vedení je učení skvělou hrou. I proto se pro vás snažíme vymyslet zábavné a zajímavé úkoly, které sice rozhodně nejsou jednoduché, ale o to větší radost budete mít s jejich splnění. Dělejte to, co vás baví, a buďte v tom dobří. Hodně štěstí!

22.8.2016 - Blíží se ostrá Etapa

Někteří se na konec prázdnin těší (většinou rodiče), někteří se jej naopak děsí (většinou děti :-) Známe to, taky jsme bývali malí. Alespoň vás ale může těšít, že přesně za 2 týdny, tj. první školní pondělí - 5. září - vypukne první ostrá Etapa soutěže a s tím spojené úkoly v devíti odlišných disciplínách. Máte se nač těšit :-)

10.8.2016 - Už jste se přihlásili

Do začátku ostré zářijové Etapy zbývá 20 dní. WarmUP ale už běží a vy v něm můžete získat důležité body, které mohou být rozhodující zrovna ve Finálovém vyhodnocení. Neváhejte a přihlašte se do soutěže, zvýšíte tím svoje šance na parádní výhry, co si sami vyberete.

26.7.2016 - Funkční kapitánův email

Ještě jeden detail - když se registrujete, zadejte skutečný mail na sebe. V tu chvíli vám totiž nedojde potvrzení registrace s mikrodotazníkem a tím pádem nemůžeme tým aktivovat. Stejně tak, když budeme cokoli řešit, tak na vás musíme mít funkční mailový kontakt. Uvedené mailové adresy (stejně jako ostatní údaje) nejsou použity k ničemu dalšímu nad rámec této soutěže, jak píšeme nad registrací.

26.7.2016 - Zveřejnili jsme úkoly

V soutěžní sekci webu po přihlášení jsme zveřejnili už tři Spontánní úkoly. Každý je za 5 bodů, které se vám mohou hodit nejen v celkovém hodnocení. A možná se při nich naučíte i něco nového :-) A jak se přihlásit? Stačí se zaregistrovat, odpovědět na automatický potvrzující mail, který dorazí na zadanou mailovou adresu. Jakmile tým aktivujeme (snažíme se co nejrychleji), dostanete se do soutěžní sekce s úkoly. Vítejte v novém ročníku!

11.7.2016 - Spustili jsme registraci do nového ročníku MEA!

Ahoj soutěžící i nadšenci :-) Spustili jsme registraci do nového ročníku. Během prázdnin se můžete těšit na několik spontánních úkolů, na upravený web i na aktualizovaná pravidla, ve kterých se dovíte vše podstatné. Ceny v hodnotě až 20.000 Kč jsou ale stále ve hře a vyberete si je úplně stejně, jako v prvním ročníku. Nebojte se přihlásit a zabrat si tak svůj oblíbený název týmu. A pozor, nezapomeňte pak aktivovat tým odpovědí na automatický mail, který Vám přijde na emailovou adresu z registrace. Držíme palce :-)